Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Sobótka" z nowymi atrakcjami

Utworzono dnia 18.05.2022

W tym sezonie poczujemy zapach świeżego, prawdziwego chleba.

 

Kończy się realizacja kolejnego projektu, który uatrakcyjni ofertę Ośrodka Wypoczynkowego „Sobótka” w Obłężu. Na jego terenie już powstał piec chlebowy oraz nowa wiata. Środki zostały pozyskane z Programu Rybactwo i Morze. – Ponad 235 tysięcy złotych pozwoliło nam na wykonanie kolejnych miejsc parkingowych przy wjeździe do ośrodka. Właśnie kończymy realizację pieca chlebowego, który z powodzeniem będzie pełnił także funkcję wędzarni i grilla. Obok powstała wiata biesiadna – wymienia Karolina Brzezińska – Ugorek z Urzędu Miejskiego w Kępicach. W ramach projektu planowany jest także zakup wodnego toru przeszkód dla najmłodszych.

 

Jak podkreślają samorządowcy, realizowany projekt pozwoli na organizację imprez tematycznych i biesiad z niebanalnym klimatem. – Smak wypieków z prawdziwego pieca jest niepowtarzalny. Chcielibyśmy organizować tu warsztaty tematyczne i promować nie tylko piękno naszych walorów przyrodniczych, ale też nasze lokalne tradycje kulinarne – opowiada Marta Borodziuk, Dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Kępice. .

 

Realizacja projektu przyczyni się także do rozwoju sportów wodnych, już bardzo popularnych nad naszym jeziorem. Niebawem oferta zostanie rozszerzona o kolejne atrakcje dla dzieci, a wspólnie z już istniejącymi, ma szansę stać się świetną propozycją na letni wypoczynek dla całych rodzin.

 

Projekt „Obłędna przystań – rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej nad Jeziorem Obłęskim, Gmina Kępice” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”.

Zdjęcie przedstawiające drewnianą wiatę nad jeziorem w Obłężu

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 26

W poprzednim tygodniu: 82

W tym miesiącu: 185

W poprzednim miesiącu: 369

Wszystkich: 69336

Jesteśmy też na:


Facebook

YouTube

 

Pogoda

Nasze Audiobooki