Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

BLISKO 2022-2023

Biblioteka jest BLISKO
Ponad 115 tysięcy złotych na organizację wielu działań. Kępicka biblioteka zdobyła grant!
Środki będą wykorzystane m.in. na organizację szkoleń, opracowanie strategii potencjału kulturowego w naszej gminie, organizację wyjazdu studyjnego, zajęć edukacyjno – animacyjnych dla wielu grup społecznych, a także wydarzeń kulturalnych.
– To bardzo szeroki projekt, dzięki któremu osiągniemy wiele celów. To przede wszystkim intensywniejsze wykorzystanie potencjału twórczego w naszej gminie, odkrywanie nowych talentów, zacieśnienie współpracy z wieloma partnerami – mówi Marta Borodziuk, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Kępice.
Środki pochodzą z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu BLISKO (2022-2023). Projekt będzie realizowany przez dwa lata.
– W jego ramach będą organizowane liczne zajęcia i warsztaty, które będą skierowane do wielu grup wiekowych. To będzie ciekawa oferta dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – wymienia Karolina Brzezińska – Ugorek, współautorka projektu.
Dla najmłodszych zorganizowane zostaną m.in. zajęcia taneczne, kreatywne, małego odkrywcy. Dorośli będą mogli poszerzać wiedzę na warsztatach kulinarnych, wikliniarsko – ceramicznych, a nawet w zakresie makramy. Co ważne, projekt zakłada opracowanie „Strategii potencjału kulturowego Gminy Kępice”, co przełoży się na dogłębną analizę i identyfikację aktualnych potrzeb kulturowych mieszkańców i przygotowanie oczekiwanej oferty na kolejne lata.
 

BLISKO- BIBLIOTEKA | LOKALNOŚĆ | INICJATYWY | SPOŁECZNOŚĆ | KOOPERACJA | ODDOLNOŚĆ

Priorytet 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025

Dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 
 

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu

Jesteśmy też na:


Facebook

YouTube

 

Pogoda

Nasze Audiobooki