Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kępice realizuje projekt pn. „Obłędna przystań – rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej nad Jeziorem Obłęskim, Gmina Kępice”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”.

W ramach projektu nad Jeziorem Obłęskim zaplanowano budowę drewnianej wiaty, pieca chlebowego z wędzarnią i grillem, budowę parkingów w tym miejsc oznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami, zakup wodnego toru przeszkód oraz wodnego wózka inwalidzkiego.

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 1 wydarzeń w tym miesiącu