Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pieniądze na rozwój bazy turystycznej nad jeziorem Obłęskim. Będą kolejne atrakcje.

Utworzono dnia 15.06.2022

 

Kolejny kępicki wniosek zyskał dofinansowanie ze Słowińskiej Grupy Rybackiej. – Pozyskaliśmy ponad 230 tysięcy złotych, które przeznaczymy na dalszy rozwój bazy turystycznej na terenie naszej gminy. Prace powinny zakończyć się przed kolejnym sezonem letnim – wyjaśnia Karolina Brzezińska – Ugorek z UM Kępice. W ramach projektu zaplanowano budowę wiaty drewnianej, która stanie się idealnym zapleczem wypoczynkowym dla turystów. W jej pobliżu zlokalizowane będzie miejsce do wspólnego spędzania czasu i niebanalnych biesiad. Stanie tam bowiem piec chlebowy, wędzarnia i grill.

 

Realizacja projektu przyczyni się również do rozwoju sportów wodnych, bardzo popularnych nad naszym jeziorem. Tym razem szykujemy atrakcje dla najmłodszych, bowiem zakupimy wodny tor przeszkód, który stanie się wyjątkową atrakcją turystyczną. Co ważne, nie zabraknie też rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami. Na jeziorze pojawi się amfibia – wodny wózek inwalidzki, który umożliwi kąpiele wodne osobom z porażeniem kończyn dolnych.

 

– Zależy nam, aby było to miejsce, w którym będą podtrzymywane i promowane tradycje związane z akwenami wodnymi. Cieszy przede wszystkim fakt, że z nowych funkcji skorzystają kolejne grupy społeczne i wiekowe – dodaje Karolina Brzezińska – Ugorek.

 

Dodatkowo zadbamy o zagospodarowanie także terenu wokół plaży poprzez wykonanie nowych miejsc parkingowych, montaż oświetlenia czy koszy do segregacji odpadów. Planuje się realizację tych zadań wiosną 2022 roku.

 

Projekt „Obłędna przystań – rozwój infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej nad Jeziorem Obłęskim, Gmina Kępice” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność" w ramach Priorytetu 4 "Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”.

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 113

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 64393

Jesteśmy też na:


Facebook

YouTube

 

Pogoda

Nasze Audiobooki