Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrz Tradycji- warsztaty ceramiczne z Jackiem Adamczykiem

Utworzono dnia 02.05.2022

W ramach programu "Kultura ludowa i tradycyjna" nasza biblioteka dostała dofinansowanie na realizację zadania pn. "Mistrz Tradycji- warsztaty ceramiczne z Jackiem Adamczykiem". Jest to program dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury- państwowego funduszu celowego. 

Głównym celem programu jest wspieranie zjawisk związanych z kulturami tradycyjnymi funkcjonującymi na poziomie lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim, które występują zarówno na obszarach wiejskich, jak i miejskich. 

 

Naszym zadaniem jest rozwinięcie pasji rzeźbiarskich u młodzieży zamieszkującej Gminę Kępice. 

Pod koniec kwietnia została przeprowadzona rekrutacja uczestników z 5 szkół podstawowych w gminie Kępice na podstawie kart zgłoszeniowych, które zawierały m.in. opinię nauczyciela plastyki. Komisja w składzie: Mistrz- Jacek Adamczyk, Koordynator projektu- Sylwia Ziemska, pracownicy biblioteki Dorota Krumplewska oraz Beata Kupich zakwalifikowało do udziału w projekcie 8 uczestników, którzy wykazują się dużymi zdolnościami plastycznymi oraz zainteresowaniem rzeźbiarskimi i ceramicznymi. 

Jednym z elementów naszego zadania było stworzenie logo projektu oraz zakupienie narzędzi niezbędnych do pracy uczestników. Logo zostanie wykorzystane również do fartuchów, który otrzyma każdy uczestnik zajęć. 

Przed nami pierwsze spotkanie organizacyjne z uczestnikami. 

Poniżej przedstawiamy Państwu logo naszego projektu. 

 

Logo warsztatów

 

Rekrutacja uczestników

Utworzono dnia 20.05.2022, 13:21

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 98

W tym miesiącu: 113

W poprzednim miesiącu: 339

Wszystkich: 64393

Jesteśmy też na:


Facebook

YouTube

 

Pogoda

Nasze Audiobooki