Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Mistrzostwa Polski we Freestyle football odbędą się w naszej gminie!

Utworzono dnia 02.10.2018
Czcionka:

Już 5 i 6 października 2018 roku (w piątek i w sobotę) w Gminie Kępice odbędą się Mistrzostwa Polski we Freestyle Footballu! Mieszkańcy Gminy Kępice i powiatu słupskiego po raz pierwszy będą mieli możliwość zobaczyć najlepszych freestylerów i razem z nimi uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Finał startuje 6 października o godzinie 16 na terenie hali produkcyjnej Metal Works w Korzybiu.

Wydarzenie podzielone jest na 2 dni – pierwszego od godz. 16.15 dnia rozgrywane są kwalifikacje, zaś drugiego – wielki finał, podczas którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Kwalifikacje odbędą się w piątek w bibliotece w Kępicach, a Mistrzostwa Polski w sobotę od godz. 16 w Korzybiu w hali Metal Works.

Na Mistrzostwa z Kępic do Korzybia chętnych dowiezie autobus. Szczegóły podamy już wkrótce. Podczas zawodów odbędą się ciekawe konkursy z nagrodami, będą stoiska gastronomiczne i mnóstwo dobrej zabawy.

Zawody połączone są z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style. Ciekawostką jest to, że ten najbardziej prestiżowy turniej międzynarodowy po raz pierwszy odbędzie się w Warszawie, już w listopadzie 2018 roku!

– Jestem bardzo zadowolony i dumny z tego, że jest to pierwszy w historii turniej rangi Mistrzostw Polski połączony z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata Red Bull Street Style, który organizowany jest na Pomorzu Środkowym. Większość turniejów przeprowadzono w centrum albo na południu kraju, więc turniej na północy będzie miłą odmianą. Jestem bardzo wdzięczny Gminie Kępice za to, że przyczynia się do rozwoju naszego sportu. Nawiasem mówiąc jest to miejsce, w którym wychowałem się i mieszkam do teraz – mówi jeden z głównych organizatorów całego wydarzenia, półfinalista ,,Mam Talent”, Łukasz Chwieduk.

Freestyle football to efektowne ewolucje i sztuczki wykonywane piłką futbolową. Sztuczki te można prezentować za pomocą różnych części ciała – zależnie od tego, czy gracz znajduje się w pozycji siedzącej, stojącej czy też leżącej. W większości przypadków jest to sport indywidualny, lecz w niektórych konkurencjach, jak np. w pokazie z wykorzystaniem elementów artystycznych (muzyki, rekwizytów) mogą występować dwie osoby.

W głównej konkurencji zasady są proste – gracz ma trzy wejścia o czasie trwania od 20 do 60 sekund, aby pokazać swoje umiejętności i przekonać sędziów, że to on powinien wygrać pojedynek. Takim sposobem wybrana zostanie najlepsza szesnastka graczy, którzy stoczą walki między sobą, aby finalnie wybrać mistrza Polski.

Organizatorzy, czyli Gmina Kępice, Łukasz Chwieduk oraz Polska Federacja Freestyle Football serdecznie zapraszają na turniej. Warto wspomnieć, że Polska jest niekwestionowanym numerem 1 w tym sporcie, dlatego na pewno zobaczymy widowisko na najwyższym poziomie!

https://www.facebook.com/events/1911913135514282/

Zegar

Imieniny

Kalendarium

Maj 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 145

W poprzednim tygodniu: 131

W tym miesiącu: 588

W poprzednim miesiącu: 617

Wszystkich: 45429

Jesteśmy też na:


Facebook

YouTube

Pogoda

Nasze Audiobooki